Perşembe, 21 Ocak 2021
.
.
Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Eğitim

Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Adaylarının Merak Ettiği Eğitimleri İnceleyelim. Birçok gencin hayalini kurduğu astsubay mesleğinde, eğitim hayatı nasıl geçmektedir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Tarih
1460 Toplam Gösterim
Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Eğitim

Askeri Eğitim

Öğrencilerin yönetim ve karar verme alanlarındaki yeteneklerinin geliştirilerek çağdaş bir asker ve bando astsubayı olmalarını sağlamak amacıyla askeri eğitim programları uygulanmaktadır. Askeri eğitimler atış, spor, savaş beden eğitimi ve her askerin bilmesi gereken konularda, alanlarında uzman seçkin subay ve astsubaylar tarafından verilmektedir.Akademik Öğretim

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olarak iki yıllık eğitim-öğretim veren okulumuz, müzik eğitimi alanında hem yurt içinde hem de yurt dışındaki en önemli okullardan birisidir. Okulumuzda, ön lisans seviyesinde müzik eğitimi verilmekte, ayrıca profesyonel müzik eğitiminde olması gereken temel bilimler dersleri de bu programların içerisinde yer almaktadır.

Okulumuzda, “Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar” ile “Çalgı Bakım Onarım” olmak üzere iki farklı program uygulanmaktadır.

Bu iki programda Kamışlı Çalgılar 8, Bakır Çalgılar 7, Vurmalı ve Tuşlu Çalgılar 6, Çalgı Bakım Onarım 1 olmak üzere toplam 22 branşta eğitim verilmektedir. Akademik eğitim, Yükseköğretim Kurulu ve Avrupa Birliği eğitim standartlarına uygun olarak öğretim üyeleri ile mesleki ve akademik kariyere sahip subay/astsubay ve sivil öğretim elemanlarınca, Bireysel dersler 1-2, Toplu Dersler ise 15-20 kişilik modern çalışma odaları ve dershanelerde verilmektedir. Öğrenciler internet ve dâhili bilgi sistemleri ile sürekli yenilenen ve zengin bir kitap koleksiyonuna sahip olan kütüphaneden haftanın her günü istenilen saatte istifade edebilmektedir.

 

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE