Perşembe, 21 Ocak 2021
.
.
Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu

Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu Eğitim

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Adaylarının Merak Ettiği Eğitimleri İnceleyelim. Birçok gencin hayalini kurduğu astsubay mesleğinde, eğitim hayatı nasıl geçmektedir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Tarih
1570 Toplam Gösterim
Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu Eğitim

Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu Eğitim

Askeri Eğitim ve Deniz Eğitimi

Öğrencilerin yönetim ve karar verme alanlarındaki yeteneklerinin geliştirilerek, çağdaş bir asker ve denizci olmalarını sağlamak amacıyla askeri eğitim programları düzenlenmektedir. Askeri eğitimler, Türk Deniz Kuvvetlerinin seçkin subay ve astsubayları yönetimi ve denetiminde yaptırılmaktadır. Öğrencileri gemi ve deniz hayatına alıştırmak, öğrenilen teorik bilgilerin uygulamasını yaptırmak ve göreve hazırlamak amacıyla yıl içerisinde, okul ve harp gemilerinde uygulamalı deniz eğitimleri yapılmaktadır. Yaz döneminde öğrencilerimiz okul gemileriyle çeşitli yurt içi ve yurt dışı limanlarını ziyaret etmekte, aldıkları deniz eğitiminin yanı sıra, henüz öğrenciyken farklı ülkeleri görebilme ayrıcalığına sahip olmaktadır.Akademik Öğretim

Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu eğitim-öğretim sisteminin öncelikli hedefi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı yüzer ve kara birliklerine göreve hazır astsubay yetiştirmektir. Bu maksatla; Dz.Asb.MYO eğitim programları, mezun astsubayların yapacakları görevleri başarabilmeleri için sahip olmaları gereken bilgi ve becerileri kazanmaları ana prensibine dayanmaktadır.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulunda öğrenciler; Seyir, Harekât, Porsun, Elektronik, Güdüm Sistemleri ve Teknikleri, Topçu, Torpido, Mayın, Sonar, Bilgi Teknolojileri, Uçak Bakım, İkmal ve İdari sınıfları Altınova/YALOVA yerleşkesinde, Motorcu, Yara Savunma ve Elektrik sınıfları Derince/KOCAELİ yerleşkesinde, Dz.Piyade sınıfı Kara Asb.MYO K.lığı BALIKESİR’de, Dz.İstihkam sınıfı Kara Asb.MYO K.lığı BALIKESİR /Hava Asb. MYO K.lığı Gaziemir/İZMİR’de, Uçak Bakım sınıfının bazı branşları Hava Asb. MYO K.lığı Gaziemir/İZMİR’de eğitime tabi tutulurlar. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler astsubay çavuş rütbesi ile mezun olurlar. Mezun olan Astsubaylara, “Önlisans Diploması” ve “Astsubay Diploması” olmak üzere iki farklı diploma verilmektedir.

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE