Perşembe, 21 Ocak 2021
.
.
Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Eğitim

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Adaylarının Merak Ettiği Eğitimleri İnceleyelim. Birçok gencin hayalini kurduğu astsubay mesleğinde, eğitim hayatı nasıl geçmektedir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Tarih
1700 Toplam Gösterim
Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Eğitim

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Eğitim

Askeri Eğitim

Askeri Eğitiminin hedefi; Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkelerine bağlı, hizmet bilinci ve mesleki değerleri kazanmış, TSK İç Hizmet Kanunu ve Yönetmeliği’nde belirtilen ve asker kişilerde bulunması gereken niteliklere sahip, , yeterli fiziki yeteneği kazanmış, muharebe ortamı ve olağanüstü durumlar karşısında soğukkanlılıkla görev yapabilecek bilgi, beceri ve motivasyona sahip, kurumsal temel değerleri içselleştirmiş, iyi insan, iyi asker ve iyi havacılar yetiştirmektir.

Askeri eğitimler, Türk Hava Kuvvetlerinin seçkin subay, astsubay ve yöneticilerinin yönetimi ve denetiminde yaptırılmaktadır. Bu kapsamda; Hava Astsubay Meslek Yüksekokulundaki Askeri Eğitimlerde; Askeri Liderlik Eğitimi, Emniyet Eğitimi ile Atış eğitimleri verilmektedir. Askeri Eğitimler Kapsamında; Yanaşık düzen eğitimi, Muhabere eğitimi, Hayatta kalma eğitimleri, Askeri ve genel kültür konuları, verilmektedir.

 

 

Akademik Öğretim

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu akademik eğitiminde; askerlik anlayışının gerektirdiği hizmet bilincinin ve mesleki değerlerin kazandırıldığı, havacılık ve uzay teknolojileri alanında bilimsel mükemmelliği ölçü alan, liderlik özellikleri gelişmiş, fiziki yeterliliğe sahip sağlam karakter ve üstün kişilik özelliklerine sahip eğitim ve ön lisans öğrenimini tamamlamış muvazzaf hava astsubayı yetiştirmek hedeflenmektedir.

Öğrenciler 1’inci dönem Temel Bilimler, Askeri Bilimler ve Yabancı Dil Bölüm Başkanlıklarınca verilen ortak dersleri almakta, 2’nci dönemden itibaren sınıf ve ihtisaslarına göre toplam 10 programda ön lisans düzeyinde eğitim almaktadır. Dersler 24 kişilik dershanelerde ve donanımlı laboratuvarlarda yapılmakta olup ileri seviyede İngilizce eğitimi verilmektedir.

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE