Çarşamba, 27 Ocak 2021
.
.
Hava Harp Okulu Öğrenci Alım Faaliyetleri

Hava Harp Okulu Eğitim

Deniz Harp Okulu Öğrenci Adaylarının Merak Ettiği Eğitimleri İnceleyelim. Birçok gencin hayalini kurduğu subay mesleğinde, eğitim hayatı nasıl geçmektedir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Tarih
1540 Toplam Gösterim
Hava Harp Okulu Eğitim

Hava Harp Okulu Eğitim

Askeri Eğitim

Profesyonel askerlik ve havacılık hayatının başlangıcını oluşturan askeri eğitimle, önce itaat etmeyi ve disiplini yürekten bilen iyi bir asker olmayı başarmış, sonra da bu kalbi itaati sağlayarak ve profesyonel yönetimi bilen liderler yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Askeri eğitimin kapsamı çok geniş olup itaatten liderliğe uzanarak, sürekli yükselme eğilimi göstermektedir. Temel askerlik eğitimi ile başlayan süreç, eğitim öğretim yılı içinde ileri askeri ve liderlik vasıfları geliştirilmektedir. Öğretim yılı içinde askeri kültür, bireysel gelişim, temel değerler konularında zengin bir akademik programla desteklenen askerlik ve liderlik eğitimi, yıl içi ve kamp dönemi uçuş faaliyetleri ile havacılık boyutuna da yükseltilmektedir.Akademik Öğretim

Hava Harp Okulu’nun amacı; Hava Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacına göre belirlenen bilim dallarında lisans eğitim ve öğretimi vermektir. Bu kapsamda geleceğin harp silah ve teknolojilerini en iyi şekilde kullanabilecek; çağın isteklerine ve bilimin gereklerine göre, Hava Kuvvetleri’nin gelişiminde önderlik edebilecek yeterlilikte,Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, askeri, fen, teknik ve sosyal bilimlerde lisans düzeyinde eğitim almış pilot adayı Harbiyeliler yetiştirmektir.

Hava Harp Okulu’nda asker ve sivil öğretim üyeleri tarafından günümüzün önemli üniversitelerine eşdeğer eğitim verilmektedir. Dekanlık binası içerisinde; 30 Harbiyeli kapasiteli, içerisinde projeksiyon cihazı ve akıllı tahta gibi teknolojik imkanların bulunduğu modern derslikler ile Elektronik, Bilgisayar, Aerodinamik, Uçak Elemanları, İngilizce, Fizik, Kimya Malzeme ve İmalat gibi teknolojik laboratuvarları ve Yabancı Dil Öğrenme Merkezi bulunmaktadır.

Bilimsel çalışma yapmak isteyen Harbiyelilere öğretim üyeleri tarafından her türlü destek verilmekte ve ortaya çıkan teknolojik ürünler çeşitli bilimsel etkinliklerde sunulmaktadır.

Hava Harp Okulunda Havacılık ve Uzay, Elektronik, Bilgisayar ve Endüstri Mühendislikleri bölümlerinde lisans eğitimleri verilmektedir. Ayrıca Askeri ve Sosyal Bil. Böl. Bşk.lığı, Fen Bilimleri Böl. Bşk.lığı, Yönetim Bilimleri Böl. Bşk.lığı ve Yabancı Diller Böl. Bşk.lığı tarafından söz konusu lisans eğitimleri desteklenmektedir.

Eğitim-öğretim süresi hazırlık sınıfı dahil beş yıl olup öğrencilerin en fazla altı yılda (sağlık nedenleri hariç) eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE