Çarşamba, 27 Ocak 2021
.
.
Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu

Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Bölümler

Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Adaylarının Merak Ettiği Eğitimleri İnceleyelim. Birçok gencin hayalini kurduğu astsubay mesleğinde, eğitim hayatı nasıl geçmektedir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Tarih
1840 Toplam Gösterim
Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Bölümler

Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Bölümler

 

İşletme Yönetimi

İşletme Yönetimi Programında; çağdaş yönetim sistemlerine ilişkin kavram ve yaklaşımları özümseyerek uygulayabilen, insan kaynakları yönetiminde görev alacak astsubaylar yetiştirilmesine dönük eğitim-öğretim verilmektedir.

Elektrik

Elektrik Programında; elektrik tesisatı ve elektrik makinelerinin kurulması, bakım ve onarımlarının yapılarak işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

Elektronik Haberleşme Teknolojisi

Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programında; elektronik devre ve ölçü aletlerinin çalışma prensipleri, mikro elektronik sistemlerin donanım ve yazılım boyutu, haberleşme sistemlerinin bakım, onarım ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

Uçak Teknolojisi

Uçak Teknolojisi Programında; hava araçları parça ve bileşenleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığıenvanterinde bulunan hava araçları ve bu araçların temel bakım ve onarımlarının gerçekleştirilmesine yönelik teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.

Otomotiv Teknolojisi

Otomotiv Teknolojisi Programında; benzinli ve dizel yakıtlı motorlu taşıtların bakım, onarım ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

Mekatronik

Mekatronik Programında; mekanik, elektrik, elektronik ve bilgisayar programlarına yönelik; disiplinler arası bir yaklaşımla bakım onarım ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.
 

Bilgisayar Teknolojisi

Bilgisayar Teknolojisi Programında; bilgi sistem cihazları ve malzemelerini kullanarak, programlama, veri tabanı yönetimi, bilgisayar ve ağ sistemlerinin bakım onarım ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.
 

Yapı Tesisat Teknolojisi

Yapı Tesisat Teknolojisi Programında; yapı malzemeleri ve tekniklerini kullanarak, bina ve tesislerin proje ve maliyet hesaplarının çıkarılması, bakımı, onarımı ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

 

İnşaat Teknolojisi

İnşaat Teknolojisi Programında; yapı malzemeleri ve tekniklerini kullanarak, bina ve tesislerin proje ve maliyet hesaplarının çıkarılması, bakımı, onarımı ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE