Çarşamba, 27 Ocak 2021
.
.
Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu

Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Eğitim

Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Adaylarının Merak Ettiği Eğitimleri İnceleyelim. Birçok gencin hayalini kurduğu astsubay mesleğinde, eğitim hayatı nasıl geçmektedir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Tarih
1680 Toplam Gösterim
Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Eğitim

Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Eğitim

Askeri Eğitim

Okulumuza yeni katılan öğrencilerin askerlik anlayışını geliştirmek, temel askerî terminolojiye ve uygulamalara aşinalığını arttırmak maksadıyla “İntibak Eğitimi” uygulanmaktadır. Bu eğitim Ağustos - Eylül ayları içerisinde 2 ila 8 hafta süre ile uygulanmaktadır.

Akademik yıl içerisinde ise öğrencilerin temel askerî bilgi ve becerilerini pekiştirmek maksadıyla, akademik programlarda yer alan askerî konular uygulamalı olarak icra edilmektedir. Askerî sevk ve idare ile komutanlık yeteneklerini geliştirmek maksadıyla yapılan eğitim, bir ve ikinci sınıf akademik eğitim sonunda Kartal / Menteş – İzmir’de icra edilmektedir. Bu yılsonu tatbikî eğitimde dayanıklılık eğitimi kapsamında öğrencilere; savaş yüzmesi, sızma, güç engelleri parkurlarından geçiş eğitimleri, muharebe eğitimi, teröristle mücadele harekâtı eğitimi, mekanik nişancılık ve atış eğitimi, hayatı idame eğitimi, dağcılık eğitimi ve gece eğitimi verilmektedir.Akademik Öğretim

Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulunda; Atatürk ilkelerine bağlı, vatan sevgisi ve sorumluluk duygusuna sahip, askerî değerleri haiz, süratle düşünme ve çabuk karar verme yeteneği kazanmış, tarih bilgisi ve bilinci gelişmiş, askerî sınıf/branşınınbilimsel ve teknolojik gelişmelerini izleyen ve değişimi gerçekleştirebilen, güncel bilgiler ile meslek ve sınıfları ile ilgili yayınları izleyebilecek düzeyde yabancı dil öğrenmiş, Türkçeyi doğru kullanabilen, yazılı ve sözlü iletişimi güçlü, hitabet yeteneği gelişmiş astsubaylar yetiştirmek hedeflenmektedir. Bu amaçla, okulumuzda dokuz akademik program dâhilinde öğrenci yetiştirilmektedir. Öğrencilerin istifadesine açık ve sürekli büyüyen kütüphane, fiziki yeterliliklerini arttırmak için tesis edilmiş çok sayıda spor alanı ve dil yeteneklerini ilerletmek için dil laboratuvarları okulumuz öğrencilerin faydalanabileceği imkânların başında gelmektedir.

 

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE