Çarşamba, 27 Ocak 2021
.
.
Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu

Kara Astsubay Meslek Yüksekokulunda Yaşam

Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Adaylarının Merak Ettiği Eğitimleri İnceleyelim. Birçok gencin hayalini kurduğu astsubay mesleğinde, eğitim hayatı nasıl geçmektedir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Tarih
1620 Toplam Gösterim
Kara Astsubay Meslek Yüksekokulunda Yaşam

Kara Astsubay Meslek Yüksekokulunda Yaşam

 

Beden Eğitimi ve Spor

Öğrencilerin psikomotor (koordinasyon, ritim, denge, sürat, dayanıklılık, kuvvet, esneklik vb.) yeteneklerini geliştirmek, sporu bir yaşam biçimi olarak benimsemelerini sağlanmak maksadıyla, akademik eğitim ve tatbikî eğitim dönemlerinde spor faaliyetleri ile olimpik branşlarda takım sporları icra edilmektedir. Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulunda atletizm, atış, askerîpentatlon, kros ve koşarak hedef bulma branşlarında okul takımları oluşturulmaktadır. Takımlar; Kara Kuvvetleri Komutanlığı Müsabakaları, Astsubay Meslek Yüksek Okulları Müsabakaları ve kulüplerarası müsabakalara iştirak etmekte, öğrencilerimiz okullarını bu müsabakalarda temsil etme fırsatı bulmaktadır.

Sosyal Etkinlikler

Öğrencilerin kişisel gelişimi için sağlanan imkânların yanı sıra, sosyal alanda da etkin rol oynamalarının öneminin bilindiği Kara Astsubay MYO’da, öğrencilerin etkin katılımı ile önemli günlerde şiir dinletileri, tiyatro faaliyetleri, konserler ve oratoryolar gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Öğrencilerin serbest vakitlerinde günün stresini atmaları için bilardo salonunun yanı sıra oyun konsolları, satranç ve benzeri tahta oyunlarının olduğu alanlar bulunmakta ve öğrenciler tarafından etkin bir şekilde kullanılmaktadır.
Bilimsel ve sanatsal faaliyetlerin de yoğun olduğu okulumuzda, çeşitli dönemlerde bilim, sağlık, spor, edebiyat gibi alanlarla konferanslar düzenlenmekte, öğrencilerin aktif katılımıyla faaliyetler icra edilmektedir. Cumhuriyetin tohumlarının atıldığı Kurtuluş Savaşı’nın yapıldığıyerlere düzenlenen tarih gezileri, o dönemin şartlarını ve ruhunu hissetmesini sağlayaraköğrencilerimize tarih bilinci aşılamakta ve sorumluluk bilinci kazandırmaktadır. Öğrencilerin hitabet yeteneğinin geliştirilmesi amacıyla, birinci sınıf öğrencilerinin tamamına takdim görevleri verilmekte ve bu takdimler beş kanallı MYO TV sisteminden yayınlanmaktadır.
 

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE